Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej

Siedziba: UL. L. WARYŃSKIEGO 1, 78-400 SZCZECINEK

Akademiki: ul. Artyleryjska 9, 78-400 Szczecinek

e-mail: wpd@tu.koszalin.pl

Nazwa kierunku: Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym

Poziom: I stopień, profil praktyczny

Tytuł zawodowy uzyskiwany przez absolwenta: inżynier

Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Profil kształcenia: praktyczny

Czas trwania: 8 semestrów (243 ECTS)

Obszar: Nauk TechnicznychDziedzina: Nauk Technicznych

Dyscyplina naukowa: Budowa i Eksploatacja Maszyn / Automatyka i Robotyka

 

 

 

POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA

Politechnika Koszalińska jest jedyną publiczną uczelnią techniczną na Pomorzu Środkowym i jedyną politechniką w województwie zachodniopomorskim oraz jedną z największych instytucji Koszalina..

Politechnika Koszalińska jest jedyną publiczną uczelnią techniczną na Pomorzu Środkowym i jedyną politechniką w województwie zachodniopomorskim oraz jedną z największych instytucji Koszalina..  

Oddziałuje na cały region i przyczynia się do jego dynamicznego rozwoju. Kształci obecnie studentów na dwudziestu siedmiu nowoczesnych kierunkach studiów technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych. Studenci zdobywają stopnie: licencjata, inżyniera, magistra i magistra inżyniera oraz doktora.

Politechnika Koszalińska zlokalizowana jest w trzech kampusach przy ulicy: Kwiatkowskiego, Racławickiej i Śniadeckich. Cztery nowocześnie wyposażone domy studenckie – tworzące osiedle akademickie z klubem Kreślarnia – znajdują się przy ulicy Rejtana. Dojazd do każdego kampusu zajmuje najwyżej kilka minut. Dogodne połączenia komunikacji miejskiej ułatwiają studentom sprawne przemieszczanie się między kampusem a osiedlem akademickim.

Niezwykłym atutem położenia Koszalina – na trasie ze Szczecina do Gdańska – jest bliskie sąsiedztwo wybrzeża bałtyckiego. Z centrum miasta do nadmorskiego Mielna jest zaledwie 14 kilometrów. Poza sezonem turystycznym pół godziny zajmuje dojazd do kurortów nadmorskich Kołobrzegu, Darłowa.

Na uczelni aktywnie działają rozmaite koła i organizacje studenckie, w tym między innymi studenckie studio radiowe i dwa studia telewizyjne, klub wspinaczkowy, klub tańca, grupy fotograficzne, redakcje gazet, portalu studenckiego. Samorząd studencki każdego roku organizuje juwenalia, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród żaków. Uczelniany klub studencki Kreślarnia, kolejny rok z rzędu, otrzymał prestiżowy tytuł najlepszego klubu studenckiego w Polsce.

Politechnika Koszalińska zapewnia bogato wyposażone pracownie i laboratoria. Udostępnia platformę e-learningową – zainteresowani znajdą na niej materiały przydatne w codziennej nauce. Studenci mogą odbywać trzymiesięczne płatne staże w przedsiębiorstwach, których profil działalności jest ściśle związany z kierunkami kształcenia.