SPŁYW KAJAKOWY
07.06.2019
   

Studenci Wydziału Przemysłu Drzewnego już tradycyjnie jak co roku rozgrzewają mięśnie i nabieraja energii na spływie kajakowym.

 

WIZYTA ZAKLADY DRZEWNE POLDAN EKSPORT-IMPORT ZYGMUNT KROPLEWSKI
21.05.2019 SŁAWNO

Studenci III roku zwiedzili Zakłady Drzewne POLDAN w Sławnie, które początek swojej działalności datują od dnia 20 października 1980 roku. Zostały założone przez Pana Zygmunta Kroplewskiego, który w ten sposób podtrzymuje tradycję rodzinną związaną z drzewiarstwem. Zwiedzili oddział Zakładu Drzewne w Sławsku, który został założony w 2000 roku. Śledzili proces przetwarzania przywiezionego surowca. zapoznali się tu linią do manipulacji drewna okrągłego oraz dwiema halami tartacznymi z nowoczesnymi trakami Esterer i Mohringer. Widzieli prasę wysokich częstotliwości do precyzyjnego i wydajnego klejenia płyt meblowych.

Zakład w Sławnie jest wyposażony w najnowocześniejsze maszyny renomowanej firmy Weinig. Nowy park maszynowy umożliwia produkcję wysokiej klasy kantówki okiennej, która zaspokaja wymagania największych odbiorców europejskich ( Włochy, Niemcy, Anglia, Irlandia, Francja, Dania, Holandia). 

 

 WIZYTA MS WIĘCEJ NIŻ OKNA
21.05.2019 SŁUPSK

W Słupsku w firmie MS więcej niż okna studenci zapoznali sie z liniami do produkcji okien drewnianych. Prezentacji dokonał nasz student Zbigniew Wierczyński-wieloletni i doświadczony pracownik zakladu. Studencji zobaczyli jak składowane jest drewno w magazynie, jak realizowany jest proces cięcia poprzecznego i optymalizacji rozkroju, czy też struganie drewna.

Śledzili proces kształtowania (frezowania czy wiercenia) drewna na centrach obróbczych (również tych sterowanych numerycznie-CNC). Zaobserwowali etap sklejania drewna (skrzydeł i ościeżnic), frezowania obwiedniowego, impregnacji, malowania, szlifowania, lakierowania, montażu, kontroli jakości i pakowania okien. Mieli tez mozliwość prześledzenia procesu formatowania szyb okiennych.

 

WIZYTA W ZAKŁADACH PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 02.04.2019
KALISZ POMORSKI

 

WIZYTA W ZAKŁADACH PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 02.04.2019
DRAWSKO POMORSKIE

 

 

 

 

 

WIZYTA W ZAKŁADZIE KRONOSPAN W STRZELCACH OPOLSKICH 08.02.2019

Studenci Wydziału Przemysłu Drzewnego odwiedzili zakład firmu Kronospan w Strzelcach Opolskich. Zapoznali się z działalnością firmy, w szczególności z linią technologiczną produkcji płyt OSB.


Budynek Wydziału Przemysłu Drzewnego przyozdobiony przez studentów ze studenckiego koła naukowego "Drewniaki"

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018

W dniu 16 października 2017 w Kronospan Design Center odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Zamiejscowym Wydziale Przemysłu Drzewnego w Szczecinku.

 

Aktualności-inauguracja 2017/2018