Media o nas

08.05.2019

 

Zostań inżynierem, studiuj na WPD!

Zbliżają się wakacje, ale maturzyści jeszcze o nich nie myślą. Zanim odpoczną na wygrzanych słońcem plażach, mają parę ważnych spraw do załatwienia. Najpierw matura, potem aplikowanie na uczelnie. A jak studia, to warto wybrać kierunek, który zapewni bezpieczną przyszłość. Na przykład na Wydziale Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku pod patronatem Kronospanu

czytaj więcej...

 

19.10.2018

W Szczecinku Wydział Przemysłu Drzewnego po raz trzeci zainaugurował rok akademicki

Już po raz trzeci Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku rozpoczął rok akademicki. W piątek, 19.10 w hali głównej Kronospan Design Center miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019. W wydarzeniu wzięły udział władze uczelni, przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy, a także członkowie zarządu Kronospanu.

Uroczystość otworzyła tradycyjna pieśń uniwersytecka „Gaudeamus Igitur” oraz hymn państwowy. Następnie gospodarze przywitali wszystkich zaproszonych gości. Podczas inauguracji nie mogło też zabraknąć aktu przyjęcia nowych studentów na I rok studiów. Po uroczystej immatrykulacji studenci odebrali indeksy. 

czytaj więcej...

 

 

22.12.2017

Kolejni stypendyści Kronospanu. Dostaną po 700 zł miesięcznie

Grupa studentów Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku otrzyma nowe stypendia, ufundowane przez patrona kierunku – firmę Kronospan.

Studenci, kształcący się na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym, którzy chcą związać swoje życie zawodowe z Kronospanem, zostali od tej chwili objęci dodatkową opieką swojego patrona. Będą otrzymywać po 700 zł miesięcznie. Przypomnijmy – wszyscy studenci pierwszego roku otrzymują stypendia do 500 zł miesięcznie.

czytaj więcej...

 

 

16.10.2017

Studenci Wydziału Przemysłu Drzewnego
zainaugurowali nowy rok akademicki

Wydział Zamiejscowy Politechniki Koszalińskiej działa w Szczecinku od 2016 roku. Natomiast dzisiaj, 16 października w Kronospan Design Center przy ulicy Pilskiej odbyła się oficjalna inauguracja kolejnego roku akademickiego 2017/2018, a tym samym przywitanie nowych studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele powiatu oraz miasta, jak również władz uczelni, firmy Kronospan oraz studenci i zaproszeni goście.

czytaj więcej...

 

04.07.2017

Rada ds. Strategii Rozwoju Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego

Dzisiaj (04.07) po raz pierwszy obradowała Rada ds. Strategii Rozwoju Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego. Jest to organ doradczy, wspierający Radę Zamiejscowego Wydziału Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.

czytaj więcej...

 

08.06.2017

Międzynarodowe warsztaty edukacyjne

Wczoraj (08.06) w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior odbyła się sesja międzynarodowych warsztatów „International Workshop on Applied and Sustainable Engineering”. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób reprezentujących różne ośrodki akademickie z Polski i z zagranicy.  Spotkaniu przewodził dziekan Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku prof. nadzw. dr hab. inż. Dariusz Tomkiewicz.                     

czytaj więcej...

 

20.04.2017

Siła tkwi w drewnie

W ubiegłym roku jedną trzecią krajowego eksportu netto w przemyśle drzewnym wypracowało siedem firm z Zachodniopomorskiego. O ćwierć miliarda złotych wzrósł w ciągu trzech lat eksport drewna i wyrobów z tego surowca w województwie zachodniopomorskim – wynika z danych Ministerstwa Rozwoju przygotowanych dla „Rzeczpospolitej". To efekt potencjału drzewnego, jaki posiada region, i trwającej od kilku lat mody na drewno. 

     czytaj więcej...

 

29.03.2017

Tłumy na Uniwersytecie Dziecięcym

Za nami kolejne, niezwykle ciekawe zajęcia w ramach KUDiM - Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży; niezwykłego projektu, który przyciągnął kilkuset chętnych. Uniwersytet dziecięcy to wspólny projekt Kronospanu, Politechniki Koszalińskiej, Miasta Szczecinek oraz Starostwa Powiatu Szczecineckiego.                               

czytaj więcej...